Masaż klasyczny to najpopularniejsza technika masażu; najczęściej polega na głaskaniu, rozcieraniu, oklepywaniu i ugniataniu.

Masaż klasyczny odpręża, relaksuje i rozluźnia mięśnie; można powiedzieć, że ma same dobre właściwości:

– działa przeciwbólowo,
– odżywia tkanki,
– ujędrnia mięsnie i regeneruje skórę,
– rozluźnia,
– przyśpiesza przemianę materii,
– poprawia ukrwienie.

Masaż klasyczny sprawdza się dla osób w każdym wieku. Może dotyczyć całego ciała, ale też poszczególnych jego części. Często słyszę od klientek, że im koi nerwy, relaksuje, poprawia samopoczucie, a do tego rozluźnia. W dodatku w połączeniu z muzykoterapią czy aromaterapią może łagodzić napięcie psychiczne, bóle głowy czy bóle stawów i mięśni.

Masaż klasyczny może obejmować także kręgosłup – i również jest to zabieg relaksujący. Łagodzi liczne bóle, w tym bóle: pleców, karku, mięśni. Działa także łagodząco na obrzęki, niweluje dolegliwości w przypadku chorób reumatycznych, wspomaga organizm w przypadku słabej wydolności krążeniowej. Działa świetnie przede wszystkim na przemęczone osoby.

Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonywania takiego masażu: ciąża, miesiączka, gorączka, osoby posiadające tętniaki, żylaki, naczyniaki, problemy z krzepnięciem krwi, osoby po świeżym zawale serca, chorobie nowotworowej, chorujące na miażdżycę.

Stanisław Szaflik
Fizjoterapeuta Reha-Stan
telefon: 697 003 378

Zobacz także: