Nazywam się Stanisław Szaflik i jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach o kierunku fizjoterapia. Zamiłowanie do pracy i chęć wykonywania tego zawodu odziedziczyłem po mojej mamie magister Annie Szaflik. Dzięki praktykom zawodowym w wielu ośrodkach w Polsce przez ostatnie 17 lat, pracy z pacjentem, znajomości z lekarzami i rozwijaniem swoich kompetencji, praca daje mi dużą satysfakcję.

Cały czas doskonale się biorąc udział w kursach, np. jednym z ostatnich jest suche igłowanie, podstawy terapii manualnej z wprowadzeniem do technik manipulacji, oraz kurs o bardzo wąskiej specjalizacji jaką są stawy skroniowo-żuchwowe – diagnostyka i terapia. Kurs ten zrobiłem w dwóch oddzielnych firmach zajmujących się tego typu problemami.

Fizjoterapeuta Częstochowa - Stanisław Szaflik

Jedna z nich to firma REHAINTEGRO z którą bardzo lubię się uczyć oraz kurs u wybitnego fizjoterapeuty z Włoch Pana VALERIO PALMERINI (PT-MSc, PhD) kurs TMJ, czyli Terapia Stawów Skroniowo – Żuchwowych. Ponadto oferuje masaż klasyczny, relaksacyjny, masaż tkanek głębokich, kinesiotaping i indywidualne ćwiczenia dla pacjenta oraz materiały edukacyjne. Stosuje również elektroterapię, ultradźwięki i masaż wibracyjno – oscylacyjny.

Współpracuje również z innymi fizjoterapeutami z większym doświadczeniem oraz dentystami. Na stałe współpracuję z gabinetem stomatologicznym Dental-Art z Radomska. W swojej pracy z pacjentem skupiam się na jak najszybszym pozbyciu bólu i przywrócenia go do pełnej sprawności jak tylko szybko się da. Liczą się dla mnie dobre efekty i zadowolenie pacjenta.